| BalasaOctav a întrebat:

manie dau Examneul auto ( Traseul ) si am mari emotii in legatura cu asta...
Eu de felul meu conduc bine, si instructorul mi-a zis, dar imi este frica sa nu ma pice politistul pe nedrept.
Sunt din Brasov si daca cineva stie daca e vreun traseu sau te duce politistul pe unde vrea... sau ce politist e mai al dracului?
Per total as vrea niste sfaturi utile pentru a promova din prima traseul big grin
Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut. Depinde si de instructor. Avand in vedere ca dai examenul, s-ar putea sa te duca pe unde vrea el, pentru ca el stie ce-i cel mai bine. Eu zic sa fii calm, chiar daca il vezi ca-i rau, si sa nu te enervezi pentru ca nu are rost sa-ti toci nervii pentru nimic. Du-te cu privirea inainte, nu ca si cum ti-ar taia cineva capul. Mult noroc!big grin

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cea mai sigura modalitate de a promova e sa dai bani.

| suntserios a răspuns (pentru William):

Esti de o inteligenta rara...

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar nu vei luat examenul fara sai dai bani. Sistemul in Romania merge doar cu spaga, mai ales la examenele de soferi.

Se va face tot posibilul sa pici, de ex.: te va pune sa faci nu stiu ce de parcari, iar daca gresesti doar putin te va da jos.

O sa vezi ca asa e.

| suntserios a răspuns (pentru OoOAkaTZukyOoO):

Dai bani cand esti incapabil sa conduci. cunosc o groaza de persoane care si au luat pemisul pe buna dreptate.

| BalasaOctav explică:

Am luat carnetul! multumesc pentru sfaturi big grin

| suntserios a răspuns (pentru BalasaOctav):

Pai explica-le si la astia de ti au zis ca nu se poate lua carnetul fara spaga