| Anonim1100224 a întrebat:

Salut, TPU!
Marti sustin a doua oara proba la traseu si cred ca o sa-l pic din nou.
Prima oara l-am picat pentru neacordare de prioritate in sens giratoriu.
E vorba de categoria A, nu B, unde instructorul sta in spate cu tine si la traseu, azi am avut una din sedintele suplimentare unde totul mergea perfect pana intr-o intersectie unde faceam la stanga si trebuia sa dau prioritate la cei ce veneau din fata, se opreste cineva si imi face flash-uri sa trec, instructorul imi zice sa astept, dar eu trec, efectiv nici n-am judecat ce s-a intamplat, m-am simtit presat si am trecut, de ce? Nu stiu.
Mi-e frica sa nu fac asa si la traseu, ma simt presat de agitatia din trafic si nu mai fac diferenta intre ce ar trebui sa fac si ce sa nu fac.
Ce imi recomandati? Mai are rost sa dau traseul? Ma simteam demoralizat deja de data trecuta, dar dupa ce s-a intamplat azi ma simt inapt pentru trafic.

Va multumesc pentru timpul acordat!

1 răspuns:
| JustDeedee a răspuns:

Nu te descuraja! Nu e nimic dacă nu l-ai luat din prima. Încerci până reușești! Nu te da bătut! Poți! Relaxează-te azi! Nu mai pune presiune pe tine. Liniștește-te și fii optimist. Mâine înainte de traseu ia o gură mare de aer și concentrează-te la ce ai de făcut. Lasă greșelile în trecut și fii prezent pe situație. Eu îți urez mult succes!