| Coditza19965 a întrebat:

Azi am dat examenul auto (traseu) si am avut ghinion... inainte sa plec de pe loc m-am asigurat si nu era nimeni in spatele meu si brusc vine unul cu Un X5 cu viteza si am pus frana si m-a picat. Ca nu am acordat prioritate. Bun... acuma parca mi-a cazut cerul in cap is demoralizat. nu mai am incredere ca pot lua din nou sala. Ma simt urat de tot, nu stiu ce sa fac sa-mi revin. Un sfat ceva ca nu mai pot sad.

Răspuns Câştigător
| DoctorLove a răspuns:

Cum ar fi viata daca am avea numai reusite? Ne-am cam plictisi si am deveni puturosi intr-un final, parerea mea. Nu e o rusine ce ti s-a intamplat si nu considera ca e doar vina ta, sunt sigur ca e si vina politistului care era prea sictirit la ora aceea.
Sfatul meu, nu te da batut/a! Daca iti doresti cu adevarat un lucru, incearca pana cand iti iese, munceste mai mult si sigur vei reusi!
Incearca pe langa toate astea sa mai faci cateva ore de pregatire si invata din greseli. Spor! happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci... te apuci si faci iar teste, te duci iar a examen, nu esti nici primul nici ultimul care pica examenul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand asteptam sa intru la examen, umbla o vorba printre cursanti "cine nu pica macar odata, nu e sofer!" laughing
Stai linistit, si soferii cu experienta mai fac gafe. Chiar si eu mai fac gafe! laughing Din fiecare, daca vrei sa fii sofer bun, ai ceva de invatat. Daca le lasi sa treaca 'pe langa tine', nu progresezi.
Din greseala de astazi, invata-te sa stai cu ochii (sau macar coada ochiului) in oglinda, pana iesi complet in banda, mai ales acum, ca esti incepator, si mergi mai incet.
Tura viitoare la examen, relaxeaza-te, asteapta sa fie gol, apoi treci. Daca ai sti cat de usor devine, cand scapi de emotii...

| Coditza19965 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Chiar m-ai ajutat frate big grin Mersi laughing

| Marmota007 a răspuns:

Pentru sala se invata cu cartea de legislatie si cu chestionarul in fata, pune-te bine la punct pana cand vei da din nou sala, dupa mai ia vreo 2-3 ore de condus cu instructorul, iar in ziua cu examenul nu te gandi la ce te-ar putea pune sau cum sa faci anumite lucruri, fi relaxat, iar cand iti da o comanda nu te panica, gandeste-te ca in locul politistului, e instructorul in dreapta.