| anonim_4396 a întrebat:

mi-am luat un ford fiesta 1.3 benzina 2006 si dupa 200 de kilometi s-a aprins martorul check engine mototrul trage bine cred eu cand urc mi se pare ca are mici suturi asa mi se pare mie si o mica mica trepidati cand sta pe loc si inca un factor in a 1, 2, 3,4,5la accelerare motorul loveste/smuceste, cat de usor as lucra cu ambreajul loveste asa cand accelerez niste sfaturi ceva de verificat? ce stiti despre ea ca masina/motorizare ceva sa ma ajute

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Pentru inceput cumpara-i un set de bujii noi iar daca fenomenul persista du-te si fa-i o diagnoza intr-un service!