| christmas10 a întrebat:

O intrebare care imi da batai de cap. Detin un scuter si vreau sa-i dau jos limitatia. Am cautat prin carburator, in filtru si in toba de esapament si nu am gasit nimic. O idee pe unde sa mai caut?

7 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Poate sa mai fie si din aprindere sau mai stiu eu unde sau gandit sa piteasca.Mai bine ii intrebi pe cei care au scuter ca al tau.Sunt destule formuri cum sa scoti limitarea.Bafta!

| Polini70 a răspuns:

Mai mult ca sigur este limitat la variator. uitate daca mai e acolo o saiba mai groasa cam de 1 cm lungime poate si mai lunga. scuze pentru scrisc de pe messenger!big grin

| ninjaFred a răspuns:

Mai exista un cablu care vine de la transmisie si duce la CDi si din cate stiu ii limiteaza turatia.La mine l`am inlaturat si a functionat.big grin Sau mai era varianta sa muti acea "siguranta" de pe cuiul ponton, astfel incat sa se ridice la maxim si sa intre mai multa benzina.

| christmas10 explică (pentru ninjaFred):

Si cat prinde acum?

| christmas10 explică (pentru ninjaFred):

Si cat prinde acum?

| ninjaFred a răspuns (pentru christmas10):

Acum nu-l mai am dar lua 80. Acum sunt in cautare de moto 125straight face

| laurdlv a răspuns:

Cauta pe la cablu de alcereratie s-ar putea sa ai ceva acolo big grin