| Mysw a întrebat:

OFER FUNDA! celui care imi da o idee cum as putea sa imi pun un indicator de benzina la o motocicleta care nu este prevazuta cu asa ceva din fabrica. De exemplu o motocicleta Formula 200cc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Mai sunt si astfel de capace cu indicator :www.magellanostore.it/dettaglio/Tappo-con-indicatore-per-serbatoi, care nu mai au nevoie de nici o modificare! Sau ar mai fi solutia asta :eshop.ironmonsters.it/store/product_info.php?cPath=169&products_id=1926

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Mysw, uite ce-ti propun eu : iei de la un scooter de 50 cm3 sonda de nivel din rezervorul de benzina si o adaptezi la motocicleta ta, iar in bord iti este suficient un simplu bec ce sa-ti indice nivelul minim, nimic mai simplu! Poti dealtfel sa-i montezi si un indicator dar depinde mult de spatiul ce il ai in bord, dar poti foarte bine sa-l atesezi bordului, sunt chestii ce tin de designe! Oricum ai nevoie de un bun meserias care sa faca o astfel de adptare, nimic nu-i imposibil! Spor la munca si Craciun fericit!

| Mysw explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Multumesc!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Mai sunt si astfel de capace cu indicator :www.magellanostore.it/dettaglio/Tappo-con-indicatore-per-serbatoi, care nu mai au nevoie de nici o modificare! Sau ar mai fi solutia asta :eshop.ironmonsters.it/store/product_info.php?cPath=169&products_id=1926

| NYK4u a răspuns:

Incearca pe net sa cauti Fancluburi, acolo o sa ai mai multe sanse sa gasesti raspuns la aceeasta intrebare.Succes