| Mysw a întrebat:

Ofer funda celui care imi da o idee cum as putea spori siguranta motocicletei din fata blocului. Daca as pune o camera de supraveghere e costisitoare? trebuie conectata la ceva?

3 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Ai pute sa-i faci un sistem de prindere ( ca la biciclete sa o prinzi de un suport ceva) asta fiind anti furt. Ca sa o protejezi de ploaie, zapada, umezeala, soare etc ( i-ai putea cumpara o prelata gen auto ( cum sunt cele de pe masini) ). Cu camera sa stii ca nu ar fi chiar costisitor pentru o camera doua. Gen vreo 500 lei sa ai bugetul dat gasesti si mai ieftine la vreo 200-300 lei.Da trebuie sa o conectezi la un PC. Mai bine chemi un specialist care se ocupa cu montarea camerelor. Bafta. happy

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Poti pune o camera de supraveghere atata timp cat ai o retea wireless in zona. Astfel poti avea acces la camera respectiva oricand.

| Updew a răspuns:

Pai si unde pui camera? Ca sa vezi direct de pe telefon iti trebuie internet, altfel daca ti fura careva motocicleta, ti-o ia cu tot cu camera. Un sistem anti-furt este mai recomandat. Ala incepe sa urle daca incearca careva sa ti-o ia. A, si o bara de aia de blocat rotile, sunt chestii speciale pentru moto.