| Daryusxz a întrebat:

până la urmă de cate ori poți da traseul? Mi-am scos dosarul și am dat sala direct iar la final mi-a apărut fa o programare, sala am dat-o pe 10.12. 2018 iar programarea am făcut-o pe 20.12. 2018, mi-am amintit că instructorul are concediu atunci așa că am mers la doamna de acolo și i-am zis. Acum de la emoții nu știam până când are Co instructorul și mă pus pe 16.1. 2019 să fiu sigur. Întrebarile fiind cum pot sa mă reprogramez mai repede pe 4.1. 2019 de exemplu? Mi se pare chinuitor încă 35 de zile de așteptare iar daca pic reprogramarea se face in 15 zile lucrătoare? La cum am socotit pe moment aproximativ undeva la 10 încercări?

5 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Cine e la programare de obicei iti spune data cea mai apropiata. Deci, se poate ca 16.01. 2019 sa fie cea mai apropiata data in care sa poti da. Mai repede nu prea ai cum sa te reprogramezi.
Nu am auzit de vreo limita in a da examenul practic.

| Daryusxz explică (pentru AC4S4):

Cred că am zis că cea mai apropiata data era la 10 zile adică 20.12. 2018 cum instructorul are concediu atunci am mers la doamna care se ocupa cu noi și mi-a zis o alta dată de 29.12. 2018 și asta de 16.1. 2019 și aș fi vrut șa o fi ales pe aia de 29 sad iar limita la traseu e până îți expira dosarul.

| ReZiSTorr a răspuns:

Altii stau 2-3 luni sa isi dea orasul dupa ce au cazut si tu te plangi pentru o luna de zile.Nu vreau sa par rau, dar asteapta, poate vei fi unul dintre norocosi sa-l iei din prima

| Daryusxz explică (pentru ReZiSTorr):

Da asa-i doar că eu imi doresc de mult permisul și pentru mine înseamnă mult o realizare importanta in momentul de față pentru viața mea și stau stresat până atunci ca mă gândesc de nu își luă concediu și instructoru in 10 zile de la sala puteam da și traseu așa s-au făcut 37 și aia mă sâcâie.

| ReZiSTorr a răspuns (pentru Daryusxz):

Am dat orasu de 3 ori.A 4-a l-am luat.Am asteptat 8 luni de zile dupa el. Succes, dar in alte parti se asteapta mult mai mult decat 35 de zile precum zici tu