| myr3l13 a întrebat:

Recent am cumparat un Opel Corsa cu jante pe 16, problema este ca la hopuri imi ating usor de aripi si ma gandeam sa le evazez. Aveti idee cum sa le evazez sau daca se ocupa cineva cu asa ceva de preferat din Prahova?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine pui marimea trecuta in CIV

| myr3l13 explică (pentru suntserios):

Adica pe 14? ii stric tot aspectul..masina este modificata doar ca daca sta in ea 2 persoane imi atinge cate-o data..nu ii pun mai mici... vreau sa le evazez

| suntserios a răspuns (pentru myr3l13):

Ii strici aspectul... lol, pai mai bine strici masina si o sa ramai fara certificat... da ce mai conteaza ca acum arati cool

| myr3l13 explică (pentru suntserios):

In primul rand sunt omologate RAR, in al doilea rand nu se strica nimic pentru ca nu atinge chiar asa rau...pur si simplu vreau sa le evazez, acum intelegi? o.O

| suntserios a răspuns (pentru myr3l13):

E irelevant ca sunt omologate, daca nu sunt trecute in CIV. Treaba ta ce faci, dar mai ia ti un set... posibil sa ia probleme cand faci ITP ul

| myr3l13 explică (pentru suntserios):

Am pe 14 de tabla cu anvelope de iarna

| OldSoul a răspuns:

Cauta-ti jante cu un ET corespunzator si asa ai rezolvat problema pot sa fie tot pe 16, sau eventual cu un J mai mic, sau mai ai varianta sa pui cauciucuri mai inguste pe aceleasi jante, si in modul acesta nu iti mai ating.

| myr3l13 explică (pentru OldSoul):

Da am gasit pe 35x215, am luat in calcul si aceasta optiune, oricum multumesc de sfat big grin

| vladeusebiu a răspuns:

Nu cred ca asta e solutia mai bine pui jante pe 15 ori ai arcurile telescoapele slabe.

| myr3l13 explică (pentru vladeusebiu):

Sunt sport...masina abia se lasa

| HggUrsul a răspuns:

Pune jante mai mici