| Cristian11052003 a întrebat:

Recent mi-am schimbat radiatorul la mașină pentru că era spart, acum după ce merg un km mi se aprinde martorul supraîncălzire! Oare ce ar putea fi?
DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Radiator spart si supraincalzire ma duc cu gandul la chiulasa deformata, compresie (presiune) in antigel.
Dar mergi la un mecanic, ca prin corespondenta nu rezolvi nimic. Nu ai spus daca motorul tau e supraincalzit intr-adevar, poate e bulbul dus. Mergi la mecanic, nu pierde vremea incercand singur sfaturi de pe net.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Ai aer in instalatie cel mai probabil.
Lichidul este la nivel?