| Stefancalin1997 a întrebat:

stateam si ma uitam la niste anunturi cu masini pe net si ma uitam la kilometri, mi se pareau ireali 150k, 200k, in fine, intrebarea mea este: stiu ca cu un program pe laptop poti da inapoi kilometrajul dar in caz de cumpar o masina pot vedea kilometri reali ai masinii sau cand tipul da kilometrii inapoi se sterg aia originali?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se pote verifica kilometrajul la aproape orice service specializat care are soft pentru asa ceva.
NU se poate vedea exact cati kilometri au fost dati inapoi dar se poate afla daca au fost masluiti, si in cazul acesta nu se mai merita sa cumperi o astfel de masina.
Nu te mira dar 99% dintre masinile aduse de afara au kilometrii dati inapoi, desi romanii se pare ca s-au obisnuit.
Eu unul nu as cumpara niciodata o masina la care s-au dat inapoi 100k, poate doar daca as primio gratis, poate sa fie si mama bentleyului si sa coste doar 4000 euro.
Asa ca gandeste inteligent inainte de a cumpara ceva de la romanii nostri tepari si hoti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca masina a trecut constant pe la reprezentanta pentru revizii e posibil sa poti afla si km reali

| xerxes1 a răspuns:

Exista anumite testere cu care poti vedea km reali si eventual ii poti modifica pe cei din bord.
O masina care a facut 300.000 pe autostrada arata mai bine ca una de 100.000 prin oras.
Conteaza masina in primul rand, Km sunt relativi.
Una poate avea ambreiajul, amortizoarele, distributia, si franele noi, alta poate are nevoie de ele.
Este bine sa mergi cu un mecanic.Are ochiul format si isi da seama imediat daca a fost lovita, reparata bine sau de mantuiala.
Dai cateva milioane dar sunt cheltuiti bine.