| Paeki a întrebat:

Vreau să resetez notificarea de service la un Passat din 2000 și sunt curios dacă în momentul în care resetez notificarea, mi se șterg și kilometrii parțiali, cei de sub kilometrajul total al mașinii. Mulțumesc

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Km partiali se sterg si doara deconctezi bateria, asa ca nu stiu ce resetezi tu ce notificari.Km reali nu se sterg,aia sunt memorati in bordu masini, deci in bord nu in calculatorul masinii.
In cazul in care schimbi bordu, vei avea alti km, de la masina de la care ai luat bordu, sau zero daca bordu este nou.Dar in cazul asta bordul trebuie programat.

Daca resetezi ce spui tu, km aia partiali ce spui nu se sterg.Aia se sterg doara daca apesi tu de la buton, sau cum am spus daca deconectezi bateria.