| Adrian_Yonut_1988 a întrebat:

Uite la ce m-am gandit eu: cand o sa fac 16 sa dau de permis de categoria... si sa imi iau o masina de pana in 60, 70 km/h. As dori daca imi puteti spune si mie mai multe si cam ce masini se conduc pentru acea categorie. Dau funda la cel mai bun raspuns

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doua posibilitati mari si late.

Aixam si Microcar

| corbulalbrosu a răspuns:

Aixam City hatchback

Diesel

2200 Euro

Dotari: cutie automata, geamuri electrice, jante aluminiu, trapa

Descriere: Se poate conduce fara permis incepand cu varsta de 16 ani, e in stare foarte buna, are cauciucuri de iarna noi cu jante de aliaj cu cauciucuri de vara.pret negociabil. http://www.depozitauto.ro/autoturisme/aixam/city/ sau : http://anunturi-auto.news-chart.com/search/Microcar

| suntserios a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Descrierea aia e de 2 lei, niciun vehicul nu se conduce fara permis

| Bianca1001Bia a răspuns:

16 ani împliniţi, pentru categoriile de vehicule AM, A1 şi B1;. Dar mie instructorul meu mi-a spus ca nu are cum sa conduci masina de la 16 ani, ca permisul pentru orice B trebuie asteptat pana la 18. Chiar poti si de la 16 sa dai de permis pentru masina din aceea micuta in doua usi?

| suntserios a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Daca poti da categoria B1 la 16 ani poti conduce si masini care corespund categoriei

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru suntserios):

Chiar nu stiam, cand am vazut un mimismart pe strada instructorul meu a spus ca nu are cum, pfff il batlaughing

| suntserios a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Nu stiu ce intelegi tu prin minismart, dar daca te referi la masinile Smart, alea nu intra la categoria B1 si nu pot fi conduse la 16 ani.

Masini care intra la categoria B1 sunt Aixam sau Microcar

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru suntserios):

Aaaa ok, am inteles big grin