| Malsna a întrebat:

Puteti sa ma ajutati cu o chestie?
imi doresc o masina, eu nu prea ma pricep sa conduc si toata lumea mi-a zis sa imi iau o masina mai usor de intretinut pentru inceput pana invat sa conduc. Toata lumea a zis ca incepatorilor le este recomandat sa invete sa conduca pe opel. voi ce arare aveti?
iar cand o sa stiu mai tare sa conduc, m-as gandit sa imi iau o masina mai buna si mai frumoasa... un bmw sau audi. Dar acum vreau sa va zic ca eu sunt destul de micuta, am 1, 57 si nici fizicul meu nu arata ca de o fata de 20 de ani cat am eu... zici ca am 16laughing. probabil nu ar arata urat ca eu sa cobor dintr-o masina precum e audi sau bmw-ul care sunt masini mari, lungi.
nu stiu ce sa zic, voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Inveti pe masina pe care ti-o permiti. De ce sa nu inveti pe o masina cu enshpe airbaguri, de exemplu, sau cu multiple sisteme de siguranta activa?
Despre chestiile mari si lungi mai trebuie sa inveti un pic. Si A1 e Audi dupa cum si Serie1 e BMW...

| RAY a răspuns:

Vezi de o masina mica care si consuma putin si o poti parca oriunde

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E bun Opelul pentru prima masina, pentru ca e foarte finuț la condus, iar piesele sunt foarte ieftine.
Eu m-am intors la una din primele 'iubiri' (Opel), dupa ce am avut si Mercedes laughing

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

E frumoasa man

| NeeSan a răspuns:

Cand inveti sa conduci si ai bani de o masina buna si adevarata (nu vag sau bembe).
MIATA
IS
ALWAYS
THE
ASNWER

| Valentina_Ionela_1992 a răspuns:

Eu cred ca este usor sa conduci pe o Daci Logan, cel putin eu am condus si mi de pare usor. Si eu am aceeasi inaltine, insa sunt mai mica.
P.S Este foarte frumos sa conduci, sanu depinzi de nimeni si sa te poti duce oricand, oriunde.Cred ca daca iti place sa conduci o poti face pe orice masina,