| dystroyer a întrebat:

Vreau si eu o propunere de la toti:Mi-am luat carnetul de condus si as vrea sa imi aleg o masina tare dar nu ma pot decide!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Da? gasesti tu un golf4 cu 2000 euro in stare buna inmatriculat si sa nu aiba volan pe dreapta? daca da, esti cel mai tare laughing))), ok. sa revin la raspuns: eu iti recomand volvo pentru ca este foarte stabil si usor de controlat, si ca incepator masina iti este potrivita pentru ca iti ofera siguranta maxima fata de alte masini de prin acei ani. eu am un volvo v40 din 97 pe care am dat 2000 euro, este full option [piele pe scaune bord si usi, 4 airbaguri, esp abs incalzire scaune geamuri oglinzi, clima, motor 2.0i 136 cai putere. si masina nu are probleme, arata 9/10 si functioneaza 10/10 consumul este de 8.5 mixt. deci? nu te sfatuiesc sa iti iei BMW deoarece ai tractiune pe spate si ca incepator pe timp de iarna trebuie sa fii foarte foarte concentrat in timp ce conduci. daca ai mai multi bani iti poti lua un s60 sau s80winking nu iti va parea rau, din poze nu ti se vor parea cine stie ce dar cand urci intr-un volvo nu iti vine sa mai iesiwinkingwinking ai incredere in ce-ti spun!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un logan e suficient sa inveti sa conduci

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Depinde de ce suma dispui, trebuie sa ai in vedere ca te costa si :
-identificare RAR
- asigurare
-impozit
- rovinieta; cu cat masina e mai puternica pentru un incepator cu atat sunt riscuri mai mari; pentru inceput ia-ti o masina din clasa mica dupa 2007 adica : polo, corsa, 107, c1, etc adica buburuze ca sa le poti parca usor

| AgathaRo a răspuns:

O masina din plastic, ruleaza superb, putere. nu stiu fiindca ruleaza pe baterii de 9volti iar autonomia este de maxim 3 ore. la varsta care o ai aproape 15 ani nici la subcategoria B1 nu te incadrezi. Sanatate si sa cresti mare! Funda?

| RefinedStrings a răspuns:

Depinde de suma de care dispui. Ideea este ca daca esti incepator (si totusi iti permiti financiar), te sfatuiesc sa nu cumperi o masina foarte puternica, pentru ca, cu siguranta nu o vei putea controla prea bine.
Chevrolet Aveo (noul)
Volkswagen Golf.
Logan.

| boss97 a răspuns:

O masina tare-incearca audi A4 sau un opel astrawinking

| marculescumihai a răspuns:

Alege din:
Volkswagen Golf 4 sau 5
Seat Leon
Parerea mea!

| marculescumihai a răspuns:

Daca nu te deranjeaza in 2 usi : http://www.bestauto.ro/......537318.htm

| Allexinno1988 a răspuns:

BMW 325 la banii acestia il iei destul de bun happy

| sergiustephan a răspuns:

Depinde de cati bani ai...

| denis1234567890 a răspuns:

Pai intra pe un sait numit tocmai si cauta un wvolsfagen golf 4 de 2000 euro e sport

| RB26DETT a răspuns (pentru denis1234567890):

Da? gasesti tu un golf4 cu 2000 euro in stare buna inmatriculat si sa nu aiba volan pe dreapta? daca da, esti cel mai tare laughing))), ok. sa revin la raspuns: eu iti recomand volvo pentru ca este foarte stabil si usor de controlat, si ca incepator masina iti este potrivita pentru ca iti ofera siguranta maxima fata de alte masini de prin acei ani. eu am un volvo v40 din 97 pe care am dat 2000 euro, este full option [piele pe scaune bord si usi, 4 airbaguri, esp abs incalzire scaune geamuri oglinzi, clima, motor 2.0i 136 cai putere. si masina nu are probleme, arata 9/10 si functioneaza 10/10 consumul este de 8.5 mixt. deci? nu te sfatuiesc sa iti iei BMW deoarece ai tractiune pe spate si ca incepator pe timp de iarna trebuie sa fii foarte foarte concentrat in timp ce conduci. daca ai mai multi bani iti poti lua un s60 sau s80winking nu iti va parea rau, din poze nu ti se vor parea cine stie ce dar cand urci intr-un volvo nu iti vine sa mai iesiwinkingwinking ai incredere in ce-ti spun!