| spootnik a întrebat:

vreau si eu sa ma lamuriti cu ceva.am un tub de bass de masina si vreau sa-l bag in casa la calculator. vreau sa stiu doar atat... ce sursa de curent imi trebuie pentru acest amplificator? http://shop.iconcert.ro/......c-120.html

CATI V SI CATI AMPERI E NEVOIE? dau funda!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu este vorba de cati volti si cati amperi, dar nu il poti alimenta de la priza cu nici un transformator fiindca oriunde te-ai afla in Romania nu ai curent constant si fiind conceput pentru masina este facut fara protectie la fluctuatiile de curent, deci in maxim 10-15 ore de functionare se va arde. Mai bine il vinzi si iei ceva pentru calculator fiindca ala nu iti rezista!