| Dony20 a întrebat:

Salut tuturor!
Am 20 de ani si vreau sa dau de permis de categoria a2. Daca dau de A2 o sa imi dea si A1 pe permis, sau o sa am voie sa conduc si motocicleta de la categoria A1 pentru ca stiu ca A1 este mai mic ca A2 si daca am A2 ar trebui sa am si A1?
In ce consta acest permis pentru motociclegta? Sunt total paralel, ma intereseaza pretul scolii, examenele practice si teoretice cam tot ce se poate. Va multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, cu A2 vei putea conduce si motocicletele care se incadreaza la categoriile A1 si AM.
Pretul scolii il poti afla de pe site-ul oficial al unei scoli de conducere, din localitatea ta sau una apropiata, poate diferi de la una la alta.
Despre examinare afli daca citesti Ordinul MAI nr.26/2010, privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, cu md. si compl. ulterioare.