| ady91 a întrebat:

Un prieten are un autoturism marca volkswagen si trebuia sa bage motorina din canistra. Dar a gresit canistra si a bagat aprox. 15 l de ulei de motor. Dupa a bagat si motorina aprox. 24 l. Uleiul amestecat cu motorina poate cauza defectiuni ale motorului? ( tin sa precizez ca inainte de asta mai avea cam un sfert de rezervor de motorina)

Răspuns Câştigător
| shurubeluuuu a răspuns:

Depinde de ce ulei a bagat!
Daca e ulei bun, nears, nu ar trebui sa aiba probleme!
Plus ca ai zis ca mai avea motorina..deci este 75% motorina si 25% ulei!
No problem, doar sa aiba grija, sa n-o prea forteze pana termina rezervorul! ATENTIE, cand rezervorul ajunge la jumatate, sa completeze pana la plin iar cu motorina!
BAFTA!
Funda?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat