| EndOfJoke a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe minebig grin.Am mai pus intrebarea asta dar nici un raspuns concret.
Am un gilera runner 50 cmc, dar scuterul este pe injectie ceea ce urasc cel mai mult la el. i-am cumparat:ambielaj, rulmenti, semeringuri, pompa de ulei, piston, segmenti, cilidru si i-am schimbat 10 buji.
cand incerc sa il pornesc fie porneste si nu se accelereaza(ii dau acceleratia in blana si sta motoru tot la relantiu), dupa care se opreste si da rateu, fie nu porneste mai de loc.
Vorba romanului:"Scanteieste, benjineste... ce are de nu porneste".
Va rog ajutati-ma sa il repar orice sfta sau sugestie este bine venit.Scuteru este din 2005 si arata impecabil.Am cerut ajutorul la multi ecanici si lea ps capac la toti.
Dau funda vot absout tot numai ajutati-macrying

Răspuns Câştigător
| Sebytzu_9214 a răspuns:

Ai verificat cureaua?
sau la acceleratie...