| Ionut6787 a întrebat:

Salut!
Vreau sa achizitionez un Mitsubishi lancer din anul 2008 1.6 benzina.
Puteti sa imi spuneti daca e fiabila masina si ce preturi au piesele?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La o mașină veche de 15 ani trebuie sa vorbim despre cum a fost întreținută mai mult decât despre fiabilitate.

Chiar am avut un Lancer acum ceva ani. Erau extrem de scumpe piesele.

| GeorgeCazan a răspuns:

Masina bună.
Piese extrem de scumpe, deoarece e genu de mașină de stradă care poate fi folosită în curse.
Nu e pentru muritorul de rând.

| suntserios a răspuns (pentru GeorgeCazan):

"deoarece e genu de mașină de stradă care poate fi folosită în curse"

Sa fim seriosi. Confunzi Lancerul cu motor benzina 1.6 cu modelele EVO care sunt cu totul alta masina

| Simpatic a răspuns (pentru GeorgeCazan):

Salut, incurci acest model cu Mitsubishi Lancer Evolution, e pe aceeasi platforma...dar sunt total diferite. Ca si aspect da se asemana, in schimb incepand cu ce este sub capota, franare etc numai exista nicio asemanare intre ele; daca exista pasionati care au montat turbo pe Lancer simplu si au creat adevarate EVO atunci tot ce este posibil.
E ca si cum ai spune ca orice BMW este M3 sau M5 ca tot bmw este
Tu cu siguranta te-ai referit la modelele denumite generic EVO, cu piesele scumpe

| LDCCristi a răspuns:

Mitsubishi Lancer... cum citeam de pe un site alias Loganul de Asia...a avut un prieten mai de mult, foarte frumoasa mașina aspect sportiv( Atenție a nu se compara cu EVO acolo e alta mâncare de pește) motor de 2.0 de la Volkswagen, foarte fiabila mașină, piese preț mediu.
1.6... mi se pare cam micuț motorulul pentru caroseria ei... dar eh Da, merita daca îți place nu o sa ai probleme la ea.