| mihailmarius88 a întrebat:

Salut, vreau sa comand un motor cu un singur cilindru, dar pe bucati sa il construiesc eu, am cautat pe aliexpress sau alibaba. Vreau in primul rand diesel, dar si benzina. Am cautat pe aliexpress/alibaba si nu am gasit, probabil pentru ca nu stiu cum sa caut. Daca gasesc pe Romania e si mai bine. Eventual daca e deja montat, nu e problema.

Răspuns Câştigător
| MotoBlitz a răspuns:

Salut! Bănuiesc ca întrebarea era dacă are cineva de aici așa ceva? Îți sugerez să faci o vizită pe OLX, La Jumate, MotoFly, dezmembrări sau caută pe maps locații cu cimitire de motociclete. Sper că te-am ajutat. O seară bună!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Gasesti motoare de motocultor, generator, drujba si altele, pe benzina, cu un singur cilindru: https://www.egospodarul.ro/motoare
Diesel cu un singur cilindru nu stiu unde ai putea gasi.