| TanaseȘtefan a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o diagnoza delphi ds150e dar nu stiu de unde, pe eMAG mi se par cam scumpe si teapa, spun teapa deoarece am cumparat o alta diagnoza si era din China cu un chip facut de ei(abia abia mi-au dat banii inapoi) pe okazii la fel, am dat de unul care spunea ca ba are softul din 2020 ba din 2017 si nu stiu de unde sa imi cumpar unul, stie cineva de unde sa imi cumpar unul original dar si ieftin? Nu prea imi convine sa dau atatia bani pe un lucru care o sa il folosesc de 2 ori pe an.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Originala si ieftina? laughing
Nici macar nu am mai vazut in stoc la furnizori. Nu stiu daca se mai produc.
Ce vezi pe internet la 300-1500 de lei sunt toate replici chinezesti.
Cea mai ieftina versiune oficiala era odata 3000 si ceva de lei, plus 3000 si ceva de lei licenta pe an.
https://imgur.com/a/hVa07NB
Daca vrei diagnoza universala, originala dar ieftina, ori mergi pe o versiune de baza de la Launch, ori cauti un Bosch KTS la mana a doua, cu licenta pe viata.
Profesional la 300 de lei nu se poate. Daca folosesti diagnoza de 2 ori pe an, platesti un specialist sa puna o scula desteapta, ideal dedicata marcii tale, nu universala.

| OldSoul a răspuns:

Originala si ieftina nu exista.
Iar pentru cat vrei tu, sa o folosesti de doua ori pe an, nici nu vad de ce ai cauta sa-ti iei una originala. O chinezarie ar trebui sa fie mai mult decat suficienta pentru tine.

| helpforyou a răspuns:

Există mai multe opțiuni de unde puteți cumpăra o diagnoză Delphi DS150E originală și ieftină. Iată câteva dintre ele:

Magazine online specializate în echipamente auto: Puteți căuta pe site-uri precum www.autodiagnoza.ro sau www.autotools.ro pentru a găsi oferte bune pentru diagnoze Delphi DS150E.

Reprezentanțe Delphi: Puteți contacta reprezentanțele Delphi din România pentru a vedea dacă au diagnoze Delphi DS150E la prețuri avantajoase.

Piețele auto: Există piețe auto unde puteți găsi diagnoze Delphi DS150E la prețuri mai mici decât în magazinele online sau la reprezentanțele Delphi. Încercați să căutați în piețele auto din apropierea dvs. pentru a vedea dacă găsiți oferte bune.

Oferte de la distribuitori: Puteți căuta oferte de la distribuitori de diagnoze auto pentru a vedea dacă găsiți diagnoze Delphi DS150E la prețuri accesibile.

Înainte de a cumpăra o diagnoză Delphi DS150E, asigurați-vă că verificați recenziile și feedback-ul altor cumpărători pentru a vă asigura că cumpărați un produs de calitate. De asemenea, nu cumpărați diagnoze de pe piețele auto de la persoane necunoscute sau de la distribuitori care nu au reputație bună, deoarece există riscul să cumpărați produse contrafăcute sau de calitate proastă.

| UserRo10 a răspuns:

Pe eMAG nu merita pentru ca sunt vandute de terti. De ce delphi cand poti lua strict pe marca ta?
Cel mai bine iei de pe olx din orasul tau si cu ajutor la instalare. Original si ieftin se bate cap in cap. Absolut toate anunturile online precum si olx si eMAG sunt cu diagnoze china cu soft piratat