| Bloock a întrebat:

Salut, vreau sa cumpăr un mp3 player de 4x20w pentru un golf 4, are review-uri bune și îl vreau pe acesta. Întrebarea mea este, e capabil sa meargă pentru cele 4 boxe pe care le are masina(cele originale)?
Știe cineva cati W au boxele stock de golf 4?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Golfurile au echipări audio diverse deci nu există acel "stoc" de care spui. Cel mai elegant e să desfaci dif-urile unul câte unul și să ne dai: puterea in W și impedanța in Ω. Apoi știm dacă "merg"
Orice altă intervenție e doar o părere

| Bloock explică (pentru sierra1):

Indiferent de echiparea pe care o are, un mp3 player de 4x20w este suficient pentru 4 boxe din 2001? Asta vreau sa stiu

| sierra1 a răspuns (pentru Bloock):

Nu e indiferent. Poate că e prea mult și iar nu-i bine.
Deci ce ziceai că scrie pe dif-uri?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce player este. Putine sunt alea care ating puterea declarata.
Dar de obicei scriu puteri de 4x40W sau 4x50W, iar realul este undeva pe la 4x15W/4x25W. Dovada sigurantele de 10A de pe spatele lor.
Pentru un Golf 4 cu difuzoare originale in stare buna, merge si un player de genul asta: https://www.cartuseria.ro/......a-sal.html
Doar ca nu vei avea bass profund, ci mai mult medii si inalte.

Pentru o auditie placuta, iti recomand Kenwood sau Alpine. Golf 4 a avut difuzoare foarte ok, merita un player de calitate.
https://www.be-loud.ro/produse/CD-Playere-MP3/Kenwood/KDC-261UB/
https://www.olx.ro/......fKNlU.html
https://www.olx.ro/......fec9N.html

| GabiDumitrescu a răspuns:

Undeva pe la 30 au. Depinde de model, cu ce a fost dotat, ca nu toate Golf-urile 4 au avut fix acelasi sistem de sunet. Oricum, astea de 4X20 sunt universal valabile. Un prieten si-a pus pe Renault Clio, voia sa schimbe si boxele, dar a pus mai intii playerul (cred ca e 4X25 al lui). Bine, posibil sa aiba doar 2 boxe pe Clio, sa mor daca stiu exact. Ideea e ca se aude foarte bine cu boxele stock si nici macar nu si-a mai luat altele...

| Bloock explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok, dar ma refer dacă un mp3 player de 4x20 e sufient pentru cele 4 boxe pe care le are golfulețul laughing
E vorba de un mp3 player cu Bluetooth de la akai și vreau sa știu dacă îl cumpăr și e bun, sa nu ma trezesc ca nu e potent pentru 4 boxe.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bloock):

E breh, stai calm. Dar de unde il iei? La o adica il poti returna...

| Bloock explică (pentru GabiDumitrescu):

De pe eMAG, e suficient pentru 4 boxe puterea de 4x20w? Indiferent de codul de pe boxe

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bloock):

Pai daca il iei de la eMAG poti sa faci retur linistit. Legat de 4X20, e suficient, ca doar nu ai ligheane de alea de 8 inchi...

| Bloock explică (pentru GabiDumitrescu):

16.5cm au cele originale de nu ma înșel