| Laur195 a întrebat:

vreau sa dau pentru permisul de categoria A1 dar o cunostinta mi-a spus ca nu mai poti da la 16 ani pentru permis, ci se da doar un atestat...E adevarat? Si cu ce difera un atestat de un permis?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La 16 ani fara 3 luni. Categorii: AM, A1 si B1

| Laur195 explică (pentru Salontanul):

Pai asa stiam si eu...dar acea cunostinta laughing mi-a dat teapa

| Salontanul a răspuns (pentru Laur195):

Daca nu cauti pe net! Este legea pe o gramada de pagini. Nu exista atestat. Doar permis si brevet de conducere la armata.

| Laur195 explică (pentru Salontanul):

M-am gandit ca pe net sunt unele informatii vechi, si legea poate s-a schimbat intre timp dar mna...Eu oricum ma duceam peste cateva saptamani sa ma interesez de lucrul asta... apropo ce motocicleta imi recomanzi la 125? una fiabila, nu neaparat puternica

| Salontanul a răspuns (pentru Laur195):

Imi pare rau! Nu ma pricep la motociclete. Eu sunt biciclist convins. Iti recomand o biciclet cu piese Shimano daca vrei. laughing

| Laur195 explică (pentru Salontanul):

Am bicicleta ''full shimano'' laughing am dat 1500 de euro pe ea si cred ca o dau la schimb pe o motocicleta

| Salontanul a răspuns (pentru Laur195):

Succes! Citeam undeva de Yamaha de 125. Mai citeste si pe aici: http://bit.ly/2GEBv5D

| Laur195 explică (pentru Salontanul):

Mersi happy mi-ai fost de ajutor

| Salontanul a răspuns (pentru Laur195):

Multumesc si eu pentru apreciere!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cunostinta ta nu are nicio notiune despre codul rutier. AM, A1, B1 se dau la 16 ani. Niciun vehicul cu motor nu se cinduce cu atestat

| Laur195 explică (pentru suntserios):

Mda, sper sa ai dreptate laughing