| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac un credit si sa imi iau un ford mustang varianta 2016 noua cu v8 si 420 cai putere la pretul de 60.000 euro semi full sau full.

Se merita?

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca stai intr-o tara straina si ai contract fix, cu salariu bun figurat merita. La noi in tara nu, e bataie de joc pentru o masina scumpa si nici nu poti iesi din oras ca sa nu dai de gropi, drumuri rele etc

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Atunci ce masina imi recomanzi?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Alege intre BMW si Audi daca crezi ca poti sa ai grija de ea nu vei regreta, in + Audi sant mai faine ca modele mie imi place A3 cu 3 usi care a iesit acum in 2016 dar nici modelu precedent nu e rau arata putin mai bine. Bagi extrasuri si zici ca e tunata 40% laughing

| KodrutZ a răspuns:

Ia dudule o electrica daca te dau banii afara din casa. Gindeste-te in primul rind la ce costuri de exploatare ai dupa aia si la ce impact are creditul ala in cheltuielile tale. Daca ramii fara job 6 luni, ce faci? La cum evolueaza industria acum, mi se pare ca cine mai cumpara benzinare scumpe e fie colectionar, fie timpit. No offense intended. happy

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Interesanta masina electrica.

Cica peste 30 de ani nu se mai gaseste benzina laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu benzina e panarama, doar ca peste mai putin de 30 nu o sa mai renteze. Deja la o Tesla ai incarcare moca si impozit zero. Plus vreo 5000 EUR parca bonus de la stat. Unde mai pui ca un Model S are peste 700 de cai....https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Model_S

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ica nu se gasesc de cumparat in ro.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

E prea scumpa.

http://autovit.ro/anunt/tesla-s-ID7GfW29.html

Iau un golf r cu 300 cp si motor de 2 litri.

1300 lei timbrul verde.

E ok zic eu.

Si nici impozite mari.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

SH vindea unul prin Cluj cu 50k EUR. La ce tehnologie incorporeaza si mai ales ce servicii vin cu ea, nu e scumpa in mod deosebit.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu e musai sa aiba 700 HP.

Si 300 dar doua sa fie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Mai bine bagi banii aia intr-un cap tractor. Tot V8 trecut de 400cp, tot doua usi, si mai multe dotari decat orice Mustang (dormitor, chiuveta, 3 stergatoare, aer comprimat, aer conditionat, prosoape cu fufe).
Cred ca ai iesi mai bine si la consum.

| milan9 a răspuns:

Credite pentru masini? Niciodata... Stiu cateva persoane care se dau zilnic cu capul de pereti... sad

| Sofer a răspuns:

Nu merita sa dai atatia bani pe un Ford Mustang 2016 nou cand poti sa il cumpeti din Germania cu pret incepand de la 25.000 euro pana la 40.000 euro in stare perfecta si rulate putin. plus si cu motorizarea dorita.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca o ai asa mica incearca si cu un Mustang.

| UnBroken2016 a răspuns:

Se merita doar daca ai bani. Deja se vede ca nu ti-o permiti ca nu ai cash. Pe tine ar trebui sa te preocupe viitorul copilului tau nu masini scumpe. Desigur, daca erai milionar puteai sa faci toate astea dar nu prea cred eu ca esti tu milionar.

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Milionarii din ziua de azi fac banii necinstit.
Nu sunt milioanar dar masina actuala e veche.

Am grija si de viitorul copilului.

Masina e masina, copilul e copil, nevasta e nevasta.

Ce face aici?

Comparam mere cu pere?

| UnBroken2016 a răspuns:

Doar te prefaci sau chiar esti tont? Cica "Comparam mere cu pere?". Ai tu asa multi bani sa iti permiti si masina scumpa si sa asiguri un viitor copilului tau? Sau faci parte din prostii aia care ii doare doar de ei si nu da 2 bani pe copil? Acum esti tata nu putan de 18 ani care sa aiba masina scumpa sa atraga panaramele. Imi place de americani, de cand s-a nascut copilul fac un cont in banca numai pentru scoala lui. DAca eram in locul tau faceam cont copilului pentru scoala lui. Daca era destul de inteliegenta fata poate cand crestea pleca in afara sa faca o facultate buna si sa aiba o sansa la o viata mult mai buna. Dar tu da banii aiurea pa masina, ce ma doare pe mine daca peste 5 ani esti pe sub nu stiu ce pod. Mult noroc si mai ales minte.

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Ba tu esti nesimtit...

Ce dracu nu intelegi ca imi permit sa platesc creditul ala?
Si care e treaba ta cu viitorul copilului meu?

Si spre surprinderea ta am un cont in banca pe numele ei cu 10.000 de euro.

Iar in provinta podului.
Treaba mea.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma tu le ai pe toate laughing, de aia iti pierzi timpul pe aici.
Ps daca puneai 11000 te credeam, dar asa ---

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Nimeni nu le are pe toate...
Nu ai habar cat muncesc.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa ii faci, trebuie sa muncim daca nu ne nastem toti milionari ca sa ne doara in dos de viata.

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Ciobanul ala de bechali nu isi merita banii la cat de prost este.

Eu daca as avea putere militara as confica averile la toti rahatii astia cu maybach de x milioane de euro si palate de clestar si as da la savanti ca aia fac ceva folositor.

Fara ei am fi vai de mama noastra toti.

| pufulescu a răspuns:

Ce? Masina americana noua? Mai bine dai foc banilor. Au toate belelele posibile, de la rugina pana la rulmenti prosti.
Ia-ti o masina japoneza sport daca te dau banii afara din casa, daca nu... ramai cu o masina normala, nu merita sa investesti bani in fierotanii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mai repede mi-as lua un Ford Mustang Boss 1969. Masina clasica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Se merita" daca esti analfabet.

| JusTPauL a răspuns:

Sigur ca merita sa iei credit pe 10 ani si poate dupa un an dai cu ea.
Sau nu ai bani sa o intreti si sa platesti taxele.

| Celcareajuta a răspuns:

Clar merita daca esti pasionat de model si nu e singura masina.

Ca masina unica in gama aia de pret personal mi-as lua Audi RS6 Avant sh. Insa daca am deja ceva pentru. familie/bagaje as lua Mustangul fara sa clipesc (dar sincer nu nou- as da 50 k dar sa fie full si poate chiar o editie mai puternica).

Iar Tesla mi se pare o masina geniala, cred ca intrece la senzatii multe masini avand in vedere ca ai cuplu maxim instant.

| ExprimareLibera a răspuns:

Dacă faci credit să o cumperi, ce faci cu întreținerea?

| anonim_4396 explică (pentru ExprimareLibera):

Iti dai seama ca imi permit sa o intretin.

Nu am doar bani cash sa o cumpar.

| bogdan12321132231 a răspuns:

Ia ti una mai ieftin, ia varianta 2.3l 320 de cai? Ce faci cu 420 de cai, măcar dacă îți dau banii pe afară ia ti un x5 sau seria 5.
Mai ales dacă ai nevasta si copil ce îți trebuie mustang cu 2locuri sau coupe, stai sa înghesui copilul în el?