| adrian_4038 a întrebat:

Salut, vreau sa I-mi cumpar o masina, nu conteaza marca idea e ca masina are taxa recuperata...ce trebuie sa stiu si voi avea probleme daca circul cu ea pe numerele fostului proprietar si asigurare si itp pe numele lui? nu vreau sa platesc si eu taxa sa o trec pe numele meu pentru ca la un motor 1. 9dci din 2002 euro 3 taxa este aberrant de mare...se poate sa imi fac cu el procura notariala sa circul pe numerele vechi sa nu am probleme in traffic? multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca in momentul vanzarii nu este trecut pe certificat faptul ca masina a fost instrainata catre tine poti merge si asa, dar eu ca vanzator eu nu m as lega la cap cu asa ceva. sa vand masina dar tot eu sa primesc amenzi si sa platesc impozite

| adrian_4038 explică (pentru suntserios):

Am inteles, dar sa punem cazul ca imi trece instrainat catre mine...ce s-ar intampla in cazul acesta?

| suntserios a răspuns (pentru adrian_4038):

In cazul ala este obligat in 30 zile sa treci masina pe numele tau

| adrian_4038 explică (pentru suntserios):

Merci mult pentru raspunsuri o singura intrebare mai am poate sunt sacaitor...pot sa o trec pe numele meu doar la taxe si impozite si sa folosesc numerele actualului proprietar?