| andreipetru a întrebat:

Salut.Vreau sa imi cumpar o masina second hand, dar nu am bani pentru taxa de inmatriculare.Masina este inmatriculata pe fostul proprietar.Cum fac sa o iau in numele meu, sa imi vina amenzile mie dar sa nu o inmatriculez pe numele meu? Vreau sa nu mai platesc taxa enorma.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si bani de amenzi de unde o sa iei?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci un contract de comodat la notar, dar amenzile tot pe numele proprietarului vin, doar ca poate dovedi ca nu e cazul sa le plateasca el