| คlєץคภ๔гย a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar o masina si am cateva intrebar, la care sper ca ma puteti ajuta.
Problema este in felul urmator, am gasit o masina inscrisa pe BG, aceasta este http://www.craiovaforum.ro/vanzari-autoturisme/bmw-318-a -920749.html si vreau sa stiu eu ce trebuie sa platesc la ea? cat trebuie sa platesc. Mai trebuie inmatriculata odata sau ceva. astept raspuns. itp asigurare?
Eu trebuie sa platesc ceva pe fiecare an? ce, cum si cat

Răspuns Câştigător
| IF88MDL a răspuns:

Taxa ca sa o inscrii pe RO e intre 800 si 1000 de euro, vad ca pretul ei este de 1300 euro, banii care-i dai pe ea plus taxe la trezorerie, asigurare, autentificare la RAR si altele...ai iesi undeva la 2500 de euro! masina arata bine, are dotari...dar are si dezavantaje cum ar fi : piese scumpe, ca doar e BMW si consumul, care-i cam mare, in jur de 12 litrii/100km in oras! ea de fapt are 116 cai nu 115 cum scrie acolo!
parerea mea, i-ati ceva care sa poti sa o intretii...

| คlєץคภ๔гย explică (pentru IF88MDL):

Hmda, mai multi mi-au spus ca BMW nu se merita, ca are piese si consum mare, ma poti ajuta cu niste sfaturi cu o masinutza pe undeva la 1300 Euro ( 58 milioane ) care sa arate si frumos si care se renteaza, mersi mult., nu o masina de familie, eu am 19 ani. ceva mai tineresc happy, nu-s daca ma intelegi... MS mult

| IF88MDL a răspuns (pentru คlєץคภ๔гย):

Pai intra la mine pe FB si vezi poze cu a mea(Opel Astra F)...consum bunicel, piese ieftine...ca si exemplu : la logan placutele de frana sunt 100 de lei si pentru a mea sunt 60 de lei; uite FB : MDL MADALIN intrii si vezi cum arata, daca ai nelamuriri despre ea ma intrebi, iti raspund la orice intrebare despre ea!