| anonim_4396 a întrebat:

Salut,vreau sa îmi cumpăr o trotineta și am bugetul de 4200ron.
Îmi puteți recomanda o trotineta care sa poată merge cu 40 km/h măcar, va rog sa îmi recomandați de pe eMAG
Multumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă n-o iei pe asta, mă supăr

https://www.emag.ro/......DZ1ZY6MBM/

| mihai69 a răspuns:

Nu sunt absolut deloc de acord cu trotinetele care merg mai repede de maximum 30 km/h.
Tu îți dai seama că ai drept caroserie doar pielea ta, iar "șasiul" e de fapt scheletul tău?
Dacă ești curios, ia-o la fugă și oprește-te într-un zid. Cam asta (sau mai rău, mult!) ai simți în caz de accident. Și deși nu crezi, astea se întâmplă; mult mai des decât ai crede.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mihai69):

E destul de greu sa cazi de pe trotinetele electrice, si in plus, daca ai una care merge cu 40, e cazul de casca si echipament de protectie ca la motocicleta... care te va costa cit inca o trotineta. happy

| mihai69 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e greu deloc; ușă din dreapta deschisă brusc, pieton gură cască ce se întoarce fix în ghidonul tău etc. Nu mai vorbim de gropi...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mihai69):

Noh, casti ochii. Si mergi cu 25+ cand ai pe unde. Eu singura cazatura am luat-o cu un Lime la viteza de vreo 10-15 pe ora, cred, fiindca o desteapta cu un Bolt efectiv statea in mijlocul trotuarului iar mie mi se blocase acceleratia la nenorocita de trotineta. Daca ar fi fost sa fie trotineta mea, era mentinuta cum trebuie, frinam, nu pateam nimic. Uite, si cu bicicleta am facut zeci de mii de kilometri in viata mea, am mers cred ca cel putin cateva sute fara miini, inclusiv faze de genul miinile in buzunar ca era frig sau citind ziarul in timp ce mergeam cu bicla, nu am cazut decat la inceput o singura data, cand aveam vreo 6 ani, si m-a tras unul jos. Atit.