| dorin1995 a întrebat:

Salut, vreau sa pun angel eyes pe un e87(seria 1).
Intrebarea mea este daca acest model mai trebuie sau nu omologat deoarece are urmatoarele specificatii :

FARURI ANGEL EYES BMW SERIA 1 E87/ E81/ E82/ E88 - BLACK

COMPATIBILIATE:
Aceste faruri se potrivesc pe orice BMW SERIA 1 E87/ E81/ E82/ E88 fabricat intre anii 2004-2011, indiferent de motorizare.
Nu sunt compatibile cu masinile echipate cu Xenon din fabrica.

PRODUSUL CONTINE:
- Faruri cu Angel Eyes pe lumina de pozitie, cu lupa pe faza scurta si cu pregatire pentru motorasul reglajului electric pe inaltime.
- Tip soclu faza scurta/lunga: H7/H7
- Farurile sunt omologate cu sigla E-Mark
- Compatibile cu computerul de bord

Sistem montaj:
- Plug & Play

4 răspunsuri:
| 9Florin9 a răspuns:

Nu mai trebuie omologate, pentru ca vin din fabrica cu omologare E-mark.
Pe orice produs pe care scrie E-mark nu mai trebuie facut nimic.

| 9Florin9 a răspuns:

Poti sa intrebi pe oricine, orice mecanic, stiu asta de la 99vehicles.

| adrianjk a răspuns:

Da este ilegal. Trebuie omologare

| 9Florin9 a răspuns (pentru adrianjk):

Cine ti-a zis prostia asta?