| alina88 a întrebat:

Buna dragii mei .La masina mea nu se mai deschide geamul la portiera din dreapta fata!De ce?Si nici inchiderea din telecomanda nu mai functioneaza.trebuie sa o incui si descui cu cheia .MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| telluno a răspuns:

Adica nu iti mai coboara geamul?
Cand dai din buton sa dai geamul jos e aude motorasul?
Daca nu.este ars motorasul si trebuie schimbat.
Cel mai bine du masina la un mecanic si o sa tio faca bine happy
Succes

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Primul lucru este sa verifici sigurantele.pe urma, mai vorbim.

| Dragosalx a răspuns (pentru a1doru):

Mare dreptate ai! Primul lucru uite-te pe schema desenata pe capacul de la sigurante si vezi ce sigurante corespunde si verificale, trebuie sa ai un cleste special pe capac sau langa sigurante.Ps: unele masini au doua tablouri de sigurante unu in habitaclu si unu sub capota de ex: ford

| alina88 explică (pentru a1doru):

Asta a fost primul lucrul pe care l-am controlat

| Muci99 a răspuns:

Pai s-ar putea sa fice ceva la sigurante sau la calculatorul masinii ar trebui sa te duci la un service autorizat... sper ca am fost de ajutor

| outlander2007 a răspuns:

In cazul in care masina ta are antifurt electronic sau e posibil sa fie ceva la partea electrica. Iar despre inchiderea din telecomanda in primul rand verifica bateria telecomenzii.