| Levington a întrebat:

Salutare! am de un an de zile folie galbena pe proiectoarele de ceata si nu am avut probleme dpdv legal! intrebarea e: pot pune folie rosie? are cineva idee daca e legal?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca cu folia galbena ai "scapat" cu cea rosie sigur o incurci.
Nu poti pune rosie, pentru ca daca pornesti proiectoarele lumineza in ce culoare crezi? rosie si nu e voie.
Galben da, ca asa vin omologate majoritatea, e de baza, desi acum autovehiculele noi au toate proiectoare LED care bat alb sau alb-albastrui.
Nu iti forta aiurea norocul, nici nu ai pentru ce.
Acum sa iti fac putina morala happy
Vad care mai de care ca ies in evidenta cu tot felul de prostii si folii pe masini... daca ar avea toti Lambo as intelege motivatia de a te da mare cu o masina, dar cand vezi la "cotete" de bmw din 99' sau audi din 2002 fel si fel de folii, stickere, trimmere vopsite etc si masinile alea nu spun nimic nimanui, e ca si cum ai pune NOS pe diesel.
Masina trebuie sa aiba in opinia mea un look curat fie ea si tunata, daca e facuta ca bradul de Craciun devine un kitsch ieftin.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal că nu e legal și văd nici scopul sa faci așa ceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Folia pe faruri, stopuri sau proiectoare nu este legală.
Nici cea galbenă, nici cea roșie. Poți primi amendă și suspendarea certificatului de înmatriculare până la remediere și constatare la RAR.

Răspuns utilizator avertizat