| Passat a întrebat:

Am inteles ca scoala de soferi o pot incepe cu 3 luni inainte sa implinesc 18 ani. Insa am o intrebare. Sala o pot da inainte sa fac anii? Sau tb neaparat sa am 18 ani impliniti pentru asta. Ma gandeam ca daca e, fac orele de conducere, dau sala si cand fac 18 ani sa ma programez direct pentru traseu! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform prevederilor legislatiei rutiere pentru sustinerea probei teoretice si practice este obligatoriu sa fii implinit 18 ani, nu poti sustine niciuna inainte de implinirea varstei. Numai bine!

1 răspuns:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu ai cum sa dai sala inainte de a face cursurile scolii de soferi. Pentru ca dupa ce termini cursurile, se depune dosarul la politie si conform unei programari poti da sala.