| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am luat permisul de 2 luni si m-am gandit sa-mi iau si o masinuta.Fiind incepator am zis sa nu arunc cu banii pe cine stie ce masina si sa-mi iau ceva care sa nu-mi para rau daca o ating pe undeva sau mai stiu eu ce. Am gasit un ROVER 216 16V an 1994 cu motor de honda din fabric. Pretul este de 1400 E. Pentru cunoscatori ce credeti? Se merita? Imi e teama ca nu se gasesc piese. Astept parerei. (Nu vreau sa tin masina decat 1 an pana ma acomodez)

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Eu spun ca la pretul asta ai putea gasi ceva mai bun. Mi se pare cam veche din 1994, nu stiu ce dotari ar putea avea si in ce stare s-ar putea afla. Eu cred ca ai putea cu banii astia sa-ti iei masina din 2000 macar.

| LoGaS a răspuns (pentru Mareacluj):

Intr-adevar,m-am gandit si eu la asta. Gasisem un Corsa din 2001 la 2000E. Si na.e diferenta de 7 ani.

11 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

1) Verbul a merita nu este reflexiv
2) Spune-mi daca masina este sau nu inmatriculata in Romania.
3) Masina are aproape 20 de ani, ma indoiesc ca vei gasi piese cu usurinta

| ionutz03 a răspuns:

Eu iti recomand o Solenza de 1.4 culoare alba pentru ca daca o "julesti" sa o rezolvi destul de repede si cu bani putini.
In plus costa si putin, consuma putin si este destul de fiabila.
Mult succes

| RB26DETT a răspuns:

Iti recomand volvo v40, ai incredere ca in caz de Doamne fereste un accident, ramai intreg si nevatamat, http://www.youtube.com/watch?v=DU61MsU9CTs deci? sunt ieftine, iti va parea rau daca le zgarii :( dar ai lux, nu vei dori sa il vinzi peste un an, nici peste 3-4, cred, acum depinde de tine, ce vrei, volvo iti da putere, fiabilitate, lux, siguranta, confort, stabilitate, control, manevrabilitate.

| LoGaS a răspuns:

IMC90: Nu am postat pentru a fi corectat mesajul. Fiecare cu gramatica pe care o stie. Da este inmatriculata.

| robijam a răspuns:

O dacie Logan este tot ce iti trebuie: ieftina, consuma putin, loc mult, piese ieftine.

| ady4ever a răspuns:

NU Se ai gasesc piese pentru tover si daca iti cade o piese rebuie sa faci la comanda mai bine nu Uite iti recomand una de asta http://www.bestauto.ro/......468707.htm

| stalo a răspuns:

Fa o tura prin bulgaria.si gasesti ceva destul de ieftin si destul de bun pentru inceput.plus de asta, daca te prinde radarul fix nu are ce sa-ti faca. acum daca intrii in altcineva.trebuie sa te descurci.ca asigurarea pe bulgari nu prea e buna.

| razvan21q a răspuns:

Eu iti recomand un dacia logan e bun nu e extrem de rapid dar merge costurile is usoare daca o busesti si e comoda Funda?

| hasamira35 a răspuns:

Eu am permisul de 14 ani si atunci cand am inceput sa conduc am ales la sugestia fratelui o dacie.si daca vrei sa ma crezi ca abia dupa ce am condus un an o dacie m-am considerat cu adevarat apta de condus si am apreciat o masina straina!

| Taina_Andreea_1987 a răspuns:

Un Porsche Panamera S hybrid