| Nikezor a întrebat:

Salutare, am o alta intrebare pentru voi, am observat mai nou ca in Romania ai o incertitudine groaznica insotita de scepticism in vederea achizitionarii unui autovehicul.
Intrebarea se pune in felul urmator: De unde poti sa iti cumperi o masina second-hand sa zic asa fara sa ai atatea incertitudini?
Ce parere aveti despre firmele ce se ocupa cu vanzarea acestor masini?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci la germany si o cauti acolo. Un unchi aducea vw cazane cu 400 - 500k km mergeau perfect curate fara daune si le vindea la romani. Le cumpara de la privati germani si erau seriosi nu ascundeau defecte sau ilegalitati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la dealeri cunoscuți si mari.

| Sofer a răspuns:

Și de la vânzători particulari poți cumpăra dar mai exista și samsari. Poți cumpăra din diverse parcuri auto mașină.