| AndreiCX a întrebat:

Salutare, am o intrebare. Acum o saptamana, intr-o parcare am atins extrem de putin o masina. Am discutat cu proprietarul, fiind ceva extrem de minor am hotarat sa o rezolvam la un polish. Am vorbit, am stabilit cu un polish dar romanasul fiind taran a intarziat 1 ora si apoi a zis ca nu mai ajunge. Intrebarea este, daca are poze cu buletinul, carnetul meu de sofer si asigurarea mea mai poate face ceva cu ele dupa o saptamana de la incident? Se poate duce la politie sau face "amiabila"? Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Amiabila dupa 1 saptamana de la accident, nu cred ca se mai poate face.
Cel mai probabil a fost sfatuit sa mearga la Politie si sa depuna plangere. Cum are deja toate actele tale, ii va fi usor.
Omanii nu sunt cinstiti, iar daca pot profita de anumite avantaje, chiar profita.
Mi se pare cusuta cu ata alba povestea lui, in primul rand ca a intarziat si apoi a renuntat sa mai vina, deci, coace ceva!

| AndreiCX explică (pentru Violleta2022):

Dar stiam ca doar la 24 de ore dupa incident se poate merge la politie, daca nu i se ia si lui carnetul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate duce la politie... dar ramane fara permis.