| Adytza09z a întrebat:

Sall colegi un raspuns care stie va rog sau a trecut prin asa ceva.

Buna seara as dori sa va intreb si eu cv.
Astazi am parcat o duba in parcare,fiind incarcat cu greutate am atins bara spate a altui masina, doar putin fara alte daune.
Eu eram soferul iar seful meu era in dreapta nefiind el proprietarul masinii dar avand toate actele fara cartea ei.
Au cazut de accord i-a dat asigurarea cu copiiile dupa ea,buletinul meu, al lui, permisu meu si certificat.
Am facut desenele pe amiabila cum sa u produs.
Intrebare.
1.pot ramane fara permis cv.
2.Se poate face reparatia doar pe baza la actele de sus date, pentru ca seful meu nu mai are cartea e la altcineva si ea e in afara, se poate lasa cu permis suspendat cv?
Nu au fost alte pagube.
Va rog un raspuns.
Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Daca doar ai atins bara din spatele masini nu vad o problema grava, si nu vei ramane fara permis, stai clam.Nu masina atinsa e problema, ci sofer ei...(ma refer la celalalt pentru ca situatia nu e prea grava)

| Adytza09z explică (pentru Samariteanul):

Masina era parcata el in masina ai ce am atinso de am harjaito un pic, nimic altceva.
Da ma gandeam sa nu mi se auspende permisu retine.
In cel mai rau caz ce se poate intampla stie cineva.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Pentru atata lucru, nu ramai fara permis. Mai ales ca v-ati inteles amiabil.