| Crackman a întrebat:

Salutare.
Am o întrebare referitor la un Fiat tipo.
În momentul când iau viraje se aude ca un scârțâit de ușa veche (cel mai apropiat lucru de descris).
Am schimbat recent amortizoarele, crezând ca sunt alea... m-am înșelat dar întrebarea mea este de la ce anume se face.
Fac mențiunea ca nu mereu produce acest zgomot și o face intr-un anume punct(curbe ușoare sau maxime). Aștept o idee. Mulțumesc.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Lenesul mai mult alearga si zgarcitul mai mult pagubeste!
In loc sa mergi la un service, faci presupuneri si dai bani inutil. Mai cheltui ceva si schimbi toate piesele. Scump, da' face!