| cruceLaGatDunhillLaBot a întrebat:

Salutare, am o skoda octavia 2 1Z 1.9 tdi cu jante pe 17 unde nu specifica marimea in talon sau in cartea tehnica, in schimb marimile aprobate de producator sunt de la 15 stock pana la 17 adica ce am eu, din cate am vazut nu mai este necesar sa ai trecuta dimensiunea jantelor in talon daca acesta este nou, este adevarat? O sa am probleme cu politia sau cu RAR-ul? Trebuie sa le omologhez in talon?

1 răspuns:
| RoxanaElena007 a răspuns:

Teoretic daca in talon ai dimensiunea maxima R17 iar tu le ai de dimensiunea respectiva nu ai avea ce sa patesti, știam ca e problemă când nu sunt respectate.