| Georgegaby97 a întrebat:

Salutare,am probleme cu auzul si port aparate auditive, si aud si fara ele dar nu in totalitate ca un om normal.Pot sa dau de scoala de soferi?! Va rog frumos sa imi dati un raspuns!

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, o fata complet surda a făcut școala de soferi odată cu mine. La examen a primit toate indicațiile prin gesturi sau in scris.

| Georgegaby97 explică (pentru regis):

Wow deci sa nu imi fac probleme, sunt viitori soferi sau soferi cu aceste probleme mai grav decat mine, multunesc pentru mesaj

| regis a răspuns (pentru Georgegaby97):

Daca auzul ar fi indispensabil pentru sofat, sistemele audio ar fi interzise.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu deficiente mici de auz, se poate lua permisul, din cate stiu.
Am vazut chiar si un surdo-mut cu permis, insa nu stiu cat de legala era situatia.
Daca te descurci ca un om normal cu aparatele auditive, atunci nu ai de ce sa-ti faci probleme.

| Georgegaby97 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am vazut si eu un surdo-mut si era si incepator si bmw x6, asa ca deci pot sa dau si eu

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca obtii fisa medicala da poti da dar din cate stiu eu important e sa vezi mai mult decat sa auzi.

| Georgegaby97 explică (pentru MihaiNicu23):

Am inteles, daca obtin aptu de la medicu de familie si audiograma si de la scoala