| Ionutbio a întrebat:

Salutare, am schimbat flanșele la amortizoare și a scos borna mecanicul și acum nu-mi mai merg geamurile electrice și nici închiderea centralizata, vw turan 2007 motor 2 d.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru inchiderea centralizata, porneste motorul, iar cu cheia in contact si motorul pornit actioneaza butoanele de inchidere/deschidere.
Geamurile electrice nu funcționează deloc? Sau doar nu merg "la impuls"? Ca sa mearga la impuls, coboara geamul fara a elibera butonul la capat (careva secunde), apoi ridica si fa la fel.
Daca astea nu funcționează, ceva s-a ars, sa speram ca doar sigurantele.

| darrio2007 a răspuns:

E treaba mecanicului sa rezolve problema.

| relian a răspuns:

A scos borna de unde si de ce? De la baterie sau despre ce borna vorbesti?

Răspuns utilizator avertizat