| hellas a întrebat:

Salutare am si eu o dacia nova si, am o problema cu ea ...nu mai da curent la bujii am fost la un service si de acolo am aflat chestia asta... care e chestia delcou da curent dar nu da prin fise la bujii, mentionez fisele sunt schimbate! de la ce poate sa fie de la capac de delcou,"dopu" acela mic si negru intre capac si delcou, condensatoru?straight face astept rasp

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Greu de spus fara sa vedem. La o prima impresie as spune ca este capacul de la delcou sau patina dar... nu ai de unde sa stii!

| darrio2007 a răspuns:

Curata contactele de la delcou cu un smirghel foarte fin(de 150-170)sterge apoi bine de praf si alte resturi.Si uita-te bine sa nu fie fisuri in el.Regleaza sau schimba platina. Dupa caz.

| 0rlando a răspuns:

Păi dacă nu te pricepi și tu puțin, degeaba îți dăm noi aici explicații, schimbă capacul de la delco și eventual luleaua, sau caută-l și tu prin cartier pe "Nea Gigi". Toată lumea are un vecin, de obicei "Nea Gigi" care se pricepe și dacă problema este ce cred eu, "Nea Gigi" ăla te rezolvă cu 50 de lei, cu tot cu piese.

| grgdlk a răspuns:

Multe raspunsuri pot fii date aici cum ai zis si tu, capac,'dop' condensator, si aia de la service nu au reparat o? sa nu mi zici c ai dat si bani