| Jorjelmanadefier a întrebat:

Salutare, am și eu o întrebare, vreau sa îmi achiziționez o mașină, aceasta, mi-a spus proprietarul ca nu are fiscal, în schimb are talon și carte, cel la care este fiscalul este plecat in afara, deci nu mai am cum sa dau de el, am înțeles ca este scoasa și de la primărie, ce pot face în acest caz, proprietarul de acum îmi face contract de vânzare cumpărare, dar nimic altceva, pot circula cu mașina asa? Sau pot face ceva sa devin posesor al fiscalului?
Mulțumesc frumos anticipat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum nu are fiscal dacă masina e scoasa de la primarie?

Pare dubioasa treaba, vezi sa mu ajungi cu o masina pe care sa o tii in curte si atat. In mod normal cand auzi de asemenea probleme nici nu ar trebui sa te gandesti sa cumperi masina.

| OldSoul a răspuns:

Cineva undeva are amenzi mari la primarie si nu vrea sa le plateasca...

| badpanda a răspuns:

Poti sa o dezmembrezi.