| Busy95 a întrebat:

Salutare, am și eu o problema cu mașina de aceasta data, am un Opel Astra h 1.6 Bezina din 2005, câteodată, nu-mi pornește mașină, nu se aude nici electromotorul rămâne oprită că și cum nu as baga cheia și aș încerca să pornesc, țin să spun că electromotorul este nou, anul trecut a fost schimbat, daca cumva nu reușesc nicicum sa o pornesc, trebuie sa iau bornele de pe baterie și după o ia la prima cheie, doresc sa spun că pornește și fără să iau bornele jos da mai greu, din ce cauza poate fi? Că am fost la mecanici si nimic, nu știu ce are, in momentul ăla când face așa curent am pe ea faruri, claxon, funcționează tot!
Dau funda.

1 răspuns:
| LimitBreaker a răspuns:

Apare eroare in bord? Vezi sa nu fie pe moarte bateria. Bujiile sunt schimbate? Bobina o ai de mult timp? Simti ca nu mai are la fel de multa putere in mers? Tremura cand e pornit motorul si sta pe loc? Daca da, e posibil sa fie bobina sau bujiile. Daca nu, e posibil sa fie bateria. Astea trebuie sa fie ca e vorba de aprindere, dar ar trebui sa apara si o eroare in bord.