| AvM94 a întrebat:

Salutare, am un golf4 1.4 16v si am o problema cu ea. Astazi am vrut sa-i dau "blana" si mai mult de 120 nu se ducea, dupa ce am redus pe la 80 si am accelerat iar, de abia urca si s-a oprit la o 100 pe urma la 80 dupa acea la 60 si in final s-a oprit. Motorul porneste mai greu, dar faza este ca pleaca greu dupa loc, trebuie sa o tin turata continuu la 2000 ca sa se miste si doar in a 1-a treapta. Cu spatele merge sa dau. Am verificat Bobina si este un ac dala oxidat si e crapata bobina. Am inteles ca facea masa bobina si numai ii dadea putere(curent) motorului (bujiile merg perfect, injectoarele la fel, pompa la fel). P.s am gasit ulei pe filtrul de aer.

Răspuns Câştigător
| EdwardAndrey a răspuns:

Nu cere raspunsuri aici.
Cel mai indicat pentru tine este un service sau un "baietas" mecanic bun.
Problema poate fi minora dar ar putea sa afecteze si altceva iar atunci se complica treaba. Fugi cu ea la un mecanic!
BAFTA!
P.S. Poti reveni cu o cauza in caz ca o repari!

| AvM94 explică (pentru EdwardAndrey):

Am rezolvat, scuze ca raspund asa de tarziu, se stricase de tot numai pornea nici numai tragea nimic, problema a fost senzorul dupa cutie a fost cauza.

1 răspuns: