| LupuGabi123 a întrebat:

Salutare. Am un Q5 iar in urma unui impact am facut explozie pe o anvelopa. stiu ca sistemul quattro este mai pretentios… voiam sa cumpar doar o singura anvelopa aceleasi dimensiuni brand etc… voi credeti ca ar deteriora ceva?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"voiam sa cumpar doar o singura anvelopa aceleasi dimensiuni brand etc"

e in regulă dacă și gradul de uzura va fi apropiat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă restul anvelopelor sunt la 50%, nu e recomandat să pui doar una nouă. Dar dacă sunt aproape noi toate, nu e o problemă.

Răspuns utilizator avertizat