| mrfe a întrebat:

Salutare. Am un Renault Laguna 2 1.9 dci 120 cp. De ceva timp am o problema. In mers cateodata se aprinde martoru de bord rezistenta aceea galbena si in acelasi timp, motoru pierde putere parca s-ar opri dupa ce se stinge martor, isi revine la normal.se aprinde impreuna cu motorasu galben. Ce poate avea defect? Cineva a mai patit asta?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probleme cu gazele/catalizator - rezistentele de incalzire care trebuie schimbate una din alea sant cauzele

| mrfe explică (pentru mgtow):

Da. Toba catalizator este cauza. De la ea se aude si un zgomot ca o toba sparta la turatii mici. la 1000 de turatii babaraie urat. Cand intra in sarcina accelerand nu se mai aude.

| Nimeni10 a răspuns:

Vezi sa nu cumva sa ai probleme la turbina.