| Aly_Alex_1998 a întrebat:

Am si eu o intrebare am un Renault laguna 2 si azi mi s-a oprit motoru in mers si nu a mai pornit! Cred ca acazut distribuitia! problema este ca dau la automat si ramane cuplat pana la deconectarea bornelor de pe baterie! Ce ar putea fi? MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Normal ca afecteaza. Pentru inceput, dai jos electromotorul, il desfaci, verifici carbunii (precentiv, piate sunt pe duca), desfaci tot din electromotor, speli bine cu benzina, lasi la uscat, asamblezi, pui pe motor si ii dai cheie. Daca nu, alt electronotor. Verifica si sigurantele si firele electrice. Nu uita de distributie. Daca s-a rupt cureaua, (sau daca e pe lant, lantul) posibil sa ai motorul compromis

3 răspunsuri:
| RaduMihaiRadu a răspuns:

Nu mai sare bendix-ul si ramane cuplat

| Aly_Alex_1998 explică (pentru RaduMihaiRadu):

Afecteaza cu ceva motoru?

| Aly_Alex_1998 explică (pentru RaduMihaiRadu):

Afecteaza cu ceva motoru costa mult reparatu?

| RaduMihaiRadu a răspuns (pentru Aly_Alex_1998):

Normal ca afecteaza. Pentru inceput, dai jos electromotorul, il desfaci, verifici carbunii (precentiv, piate sunt pe duca), desfaci tot din electromotor, speli bine cu benzina, lasi la uscat, asamblezi, pui pe motor si ii dai cheie. Daca nu, alt electronotor. Verifica si sigurantele si firele electrice. Nu uita de distributie. Daca s-a rupt cureaua, (sau daca e pe lant, lantul) posibil sa ai motorul compromis