| Sebi7324 a întrebat:

Salutare.
Am un suzuki gsxr 600 din 2003.
Am fost la un mecanic sa-mi schimbe uleiul doar ca in manualul de intretinere Suzuki scrie ca trebuie ulei 10w40.
Mecanicul mi-a pus 15w40.
O fi o problema?
Multumesc

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este pentru ca na respectat indicatiile fabricantului. Trebuia sal anunti in legatura cu asta

| Sebi7324 explică (pentru mgtow):

I-am spus.
Mi-a zis ca motocicleta e trecuta de prima tinerete si e mai bine sa bage 15w50

| mgtow a răspuns (pentru Sebi7324):

Nu a procedat bine, ce zice fabricantul trebuie respectat pana se rupe in 2 motorul

| 9Florin9 a răspuns:

Pe scurt la rece e un pic mai gros uleiul asta inseamna 15 in loc de 10. Nu e o greseala majora, si la masini se procedeaza la fel dupa niste ani de vechime.