| adrian121z22 a întrebat:

Salutare. As vrea sa fiu lamurit cu anumite intrebari daca se poate.
Pe seria 3 toate motorizarile pe benzina sunt aspirate natural?
Doresc sa imi cumpar o masina capabila iar cu timpul sa o fac dupa bunul meu plac. Din pacate sau din fericire nu vad masini dpdv estetic mai reusite ca seria3. Ceea ce imi doresc pe scurt e senzatia de la volan, bugetul pentru pretul de achizitie este undeva la 4-5000. Dar per total nu vreau sa consum mai mult de 10.000 cu ea.
Ce motorizari recomandati pe seria 3. Mai merita e46 sau sa ii sacrific aspectul pentru e90.
Multumesc

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Personal as lua un E90 cu motorul 2.5 benzina. Suficienta putere, motor fiabil si nu te omoara impozitul. E46 e fain dar din pacate deja cam toate au o varsta.

| MafteiStefan a răspuns:

Pe seria 3 sunt si 3.0 turbo benzina pe e92 parca
iti recomand un e46 cu un 1.6 sau 1.8 si ii faci swap la 2.5 si ai destula putere arata si bine si cu putini bani.